فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار شهرستان‌ها

با حضور معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان با محوریت اهدای زمین جهت احداث کتابخانه شهر آبدانان، بررسی وضعیت حقوقی مسیر دسترسی به کتابخانه دکتر شریعتی سرابباغ و برگزاری برنامه های فرهنگی در سطح شهرستان برگزار شد.


 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه عمومی امیر کبیر آبدانان به ریاست ابراهیم مرادخاني، معاون فرمانداري شهرستان، و با حضور سيد منصور رجبي، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و اعضاي حقيقي و حقوقي انجمن کتابخانه های شهرستان آبدانان برگزار شد.
‎‎ در این جلسه سيد منصور رجبي، معاون اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان ایلام گفت: كتابخانه هاي عمومي در راستاي توجه به سياست هاي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور با انجام فعاليت هاي فرهنگي متنوع و جذاب در بستر فضاي مجازي در ايام شيوع ويروس كرونا و تعطيلي و محدوديت در ارائه خدمات حضوري، نقش مهمي در ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني به عموم در تمامي گروه هاي سني ايفا كردند كه اين رويه در وضعيت آبي كرونا نيز كماكان ادامه دارد.
وی افزود: علاقه مندي به مبحث مطالعه كتاب و كتابخواني براي عموم مستلزم توجه به چند مولفه اثرگذار است نخستين مولفه مناسب بودن مكان قرار گرفتن كتابخانه در منطقه و دسترسي مطلوب است غناي منابع اطلاعاتي مناسب و متناسب با نياز مخاطب، توانايي كتابدار در برقراري تعامل مناسب با عضو و روابط عمومي شايسته، سواد اطلاعاتي و اشراف كتابدار به منابع مجموعه تحت تصدي، وجود تجهيزات روزآمد و استاندارد، چشم انداز خوب ساختمان كتابخانه و توجه به زيبا سازي مجموعه و در نهايت كيفيت فعاليت هاي فرهنگي از ديگر عواملي است كه مي توان اشاره داشت.
رجبي اظهار نمود: كيفيت دستور جلسات از اهميت بالايي برخوردار است و تلاش در جهت اجرايي شدن مصوبات مقوله اي مهم و ملموس  است موضوع تعيين تكليف شدن زمين در نظر گرفته شده جهت راه اندازي كتابخانه شماره ٢ آبدانان، پيش بيني، تخصيص و واگذاري زمين در مركزيت روستا هاي پشت قلعه و سرپله جهت ايجاد كتابخانه عمومي استاندارد و با دسترسي مطلوب، بررسی وضعیت حقوقی مسیر دسترسی و گذر بندي كتابخانه عمومي دكتر شريعتي سرابباغ  كه از مصوبات جلسه پيشين نيز بوده است، مواردي است مي طلبد مورد توجه مسئولين محلي و دلسوزان حوزه كتاب قرار گيرد.
همچنین در ادامه این جلسه ابراهيم مرادخاني، معاون فرماندار آبدانان گفت: توجه به اجراي مصوبات جلسات انجمن و مشكلات جاري كتابخانه ها، موضوع مهمی است كه با جديت پيگيري خواهد شد.
وی افزود: حضور مسئولین مرتبط با محور و موضوع جلسات انجمن جهت همراهی و همکاری در فرایند اجرا ضروری است و پیشنهاد می شود این موضوع در جلسات رسمی انجمن کتابخانه های شهرستان مورد توجه قرار گیرد.
در بخش دیگری از این جلسه صادق سعيدي، رئیس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان آبدانان گزارشي از وضعيت خدمات و برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی سطح شهرستان در ایام فراگیری ویروس کرونا و همچنین روند اجرای مصوبات جلسه پیشین انجمن ارائه داد.
نسخه قابل چاپ