فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

اخبار برگزيده

با حضور بهزاد علیزاده، نماینده مردم شهرستانهای دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی؛

کتابخانه شهدای برکت دشت عباس افتتاح شد

پنجشنبه هفتم اسفندماه 1399 همزمان با روز میلاد با سعادت حضرت علی(ع)، کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس شهرستان دهلران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس با حضور بهزاد علیزاده، نماینده مردم شهرستانهای دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی؛ سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ سید محسن موسوی، امام جمعه شهر دهلران؛ مجید عسگری، فرماندار شهرستان دهلران و همچنین جمعی از مسئولین و خیرین بخش دشت عباس، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.


 
در ابتدای این مراسم حجه الاسلام سیدمحسن موسوی، امام جمعه شهر دهلران، ضمن تبریک ولادت امام علی (ع) گفت: همزمانی افتتاح و بهره برداری از کتابخانه شهدای برکت دشت عباس با این ایام با سعادت منشاء خیر و برکت است.

وی افزود: کتاب و کتابخوانی جزء موارد پراهمیت دین مبین اسلام است و اهتمام جدی به آن موکدا" توصیه شده است و این موضوع نشان دهنده نقش اساسی کتاب در فرهنگ سازی و شکل گیری تمدنهای نوین بشری می باشد.

امام جمعه شهر دهلران اظهار داشت: ایجاد کتابخانه در مناطق محروم و روستایی اقدامی پسندیده است که می تواند نقش مهمی در رشد فکری مردم و فراهم شدن اسباب سرگرمی و اوقات فراغت آنها بویژه کودکان و نوجوانان را فراهم نماید.


در ادامه این برنامه
بهزاد علیزاده، نماینده مردم شهرستانهای دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: در طول مدتی که افتخار نمایندگی این حوزه در مجلس شورای اسلامی دارم، این برنامه اولین حضورم در یک مراسم افتتاحیه است و این نشان از اهمیت مباحث فرهنگی بویژه کتاب در شاکله فکری من دارد.


وی با تقدیر از حرکت روبه رشد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در توسعه فرهنگ کتابخوانی افزود: نقش کتابخوانی در گسترش فرهنگ جوامع بی بدیل است بنابراین لازم است این موضوع به عنوان امری جدی در اولویت برنامه های توسعه ای کشور قرار گیرد.


 
در بخش دیگری از این مراسم افتتاحیه، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام گفت: کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس با همکاری بنیاد برکت و از نوع تیپ 2 روستایی با زیربنای 220 متر مربع و اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 150 میلیون ریال شامل 3 میلیارد و 650 میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و یک میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات حمایتی بنیاد برکت، احداث شده است.

وی افزود: این کتابخانه شامل بخشهای مخزن، سالن مطالعه، بخش کودک و بخش نشریات می باشد و تجهیز آن به همت این اداره کل انجام گرفته است.

حیدری با تقدیر از حمایت همه جانبه بنیاد برکت از تاسیس و توسعه کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: بنیاد برکت استان ایلام در تاسیس و احداث 5 باب کتابخانه عمومی مشارکت داشته است و کتابخانه عمومی شهدای برکت دشت عباس یکی از این پروژه ها می باشد.

لازم به ذکر است:  بخش دشت عباس با جعیتی بالغ بر 11 هزار و 500نفر و با مرکزیت روستای صلواتی، جزو شهرستان دهلران در استان ایلام می باشد.