فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تازه‌ترين اخبار

به همت کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان ایلام صورت گرفت؛

اهدای 23 عنوان کتاب بریل به بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام

کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان ایلام با هدف تامین منابع مورد نیاز، 23 عنوان کتاب بریل با عنوان به بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام اهداء نمود. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، کانون پرورش کودکان و نوجوانان استان ایلام با هدف تامین منابع مورد نیاز، 23 عنوان کتاب بریل به بخش نابینایان  کتابخانه مرکزی ایلام اهداء نمود.
این کتب در رده‌ی سنی ب و ج کودکان و در موضوعات مختلف قرار دارند و با هدف تامین منابع مخصوص کوکان و نوجوانان نابینا و کم بینا از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منشر شده اند.
بخش نابینایان کتابخانه مرکزی ایلام با بیش از 12 هزار عنوان کتاب صوتی و 448 جلد کتاب در 248 عنوان کتاب بریل در بهمن‌ماه سال 1394افتتاح شد و به اعضای نابینا و کم‌بینای سراسر استان و همچنین از طریق نسخ صوتی به افراد با آسیب بینایی در سراسر کشور خدمات‌رسانی می‌کند.
همچنین این بخش به لوازم آموزش خط بریل برای نابینایان و درشت‌نما با نام بهدید برای افراد نیمه‌بینا و وسایل بازی مخصوص کودکان نابینا به اضافه‌ی امکانات دیجیتالی مناسب‌سازی شده برای نابینایان تجهیز شده است.
لازم به ذکر است در این بخش علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای، فعالیتهای متنوع دیگری مانند کارگاههای روانشناسی، آسیب‌های اجتماعی، برنامه های مناسبتی و کلاس‌های آموزشی برای اعضای نابینا و کم‌بینا برگزار می گردد.