فهرست

تازه‌ترين اخبار

طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان ایلام انجام شد؛

تقدیر از دستگاههای برتر استانی در فرایند بازسازگاری اجتماعی زندانیان

در مراسم تقدیر از دستگاههای برتر استانی در فرایند بازسازگاری اجتماعی زندانیان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام به عنوان نهاد مبتکر طرح های فرهنگی در بین زندانهای استان ایلام، معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، طی مراسمی در زندان مرکزی ایلام و با حضور رییس کل دادگستری، دادستان و جمعی از مسئولین استانی، از اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام به عنوان نهاد مبتکر طرح های فرهنگی در بین زندانها و ارائه دهنده خدمات فرهنگی و کتابخوانی به زندانیان، تجلیل بعمل آمد.
رییس کل دادگستری استان ایلام در این مراسم با تجلیل از دستگاهها و سازمانهایی که در بازپروری اخلاقی و اجتماعی زندانیان همکاری می کنند، گفت: تلاش سنگربانان اصلاح و تربیت برای بازپروری زندانیان و بازگشت سالم آنان به جامعه ارزشمند و قابل تقدیر است و مراجع قضایی در این راستا همکاری اثربخشی دارند.
وی افزود: بررسی پرونده‌های قضایی زندانیان و اعطای ارفاقات قانونی با هدف بازپروری و تحکیم روابط خانوادگی زندانیان انجام می شود و بازدیدهای مستمر قضات از زندان‌ها و اجرای طرح‌های پایش و غربالگری نیز به اثربخشی هرچه بیشتر فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی کمک می کند.
همچنین مجید احسانی مدیرکل زندان‌های استان ایلام گفت: بازسازگاری اجتماعی زندانیان با الهام از مبانی قرآنی و اسلامی در دستور کار است و با استفاده از ظرفیت ادارات و دستگاه‌های ذی ربط و همچنین روحانیون و مربیان مجرب، این مهم پیگیری و در حال انجام است.
گفتنی است در پایان این مراسم سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام به عنوان مدیر دستگاه برتر مبتکر طرح های فرهنگی در بین زندانها و ارائه دهنده خدمات فرهنگی و کتابخوانی به زندانیان، تجلیل بعمل آمد.