فهرست

يادداشت و پيام

پیام نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام

 
سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، طی پیامی ضمن ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، آغاز سال نو و عید نوورز را به مردم استان و دوستتداران و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.
متن پیام بدین شرح است:
بهار حاكي از عنايت خالق مهربان به مخلوق خدا و فرصت دوباره نگريستن به ديروز و امروز است. بهار يعني بهتر زيستن و بهتر نگريستن؛ يعني درس گرفتن از گذشته و اميد به آينده سبز و روشن. وقتي نگاه بهار بر ديوار دل و جانمان مي‌تابد، از خداوند سبحان و تدبير كننده شب و روز و بي‌همتاي هستي‌بخش، دگرگوني، تحول و بهترين احوال را در لحظات تحويل سال با تمام وجودمان تمنا مي‌كنيم. نوروز امسال همزمان است با میلاد حضرت قائم عجل الله تعالی و این تقارن نوید یک سال خوب و پر از خیر و برکت را برای مردم می دهد.
در طول يك سال گذشته با اهتمام و همراهي مسئولين، فعالان فرهنگي و اجتماعي، اصحاب رسانه و همکارانم در اداره کل کتابخانه های عمومی استان، علي رغم تنگناهاي مالي و اعتباري و همه گیری ویروس کرونا، در حد مقدورات گام هاي مؤثري در ارائه خدمات، افزايش سرانه فيزيكي كتابخانه ها، توسعه تجهيزات و افزايش سرانه مطالعه از طريق اجراي برنامه هاي فرهنگي متنوع در فضاي مجازي برداشته شد، اما رسيدن به شرايط ايده آل نياز به تلاش و كوشش بيشتري دارد.
از خداوند بهار آفرين و طراوت بخش سالي سرشار از خير و بركت و معنويت توأم با سلامتي، صحت و سعادت را براي همگان مسألت دارم، بي شك در پرتو عنايات الهي در سال 1400 با برنامه ريزي و پشتكار بيشتر، تلاش می کنیم گام های مؤثرتري در جهت خدمت به اهالی کتاب و کتابخوانی برداریم و موجبات رضايت بيشتر حق تعالي را فراهم نماییم
سمیه حیدری
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام