فهرست

فراخوان

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تبريك

پیام نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام

 
پیام نوروزی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام
سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، طی پیامی ضمن ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه، آغاز سال نو و عید نوورز را به مردم استان و دوستتداران و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.
متن پیام بدین شرح است:
بهار حاكي از عنايت خالق مهربان به مخلوق خدا و فرصت دوباره نگريستن به ديروز و امروز است. بهار يعني بهتر زيستن و بهتر نگريستن؛ يعني درس گرفتن از گذشته و اميد به آينده سبز و روشن. وقتي نگاه بهار بر ديوار دل و جانمان مي‌تابد، از خداوند سبحان و تدبير كننده شب و روز و بي‌همتاي هستي‌بخش، دگرگوني، تحول و بهترين احوال را در لحظات تحويل سال با تمام وجودمان تمنا مي‌كنيم. نوروز امسال همزمان است با میلاد حضرت قائم عجل الله تعالی و این تقارن نوید یک سال خوب و پر از خیر و برکت را برای مردم می دهد.
در طول يك سال گذشته با اهتمام و همراهي مسئولين، فعالان فرهنگي و اجتماعي، اصحاب رسانه و همکارانم در اداره کل کتابخانه های عمومی استان، علي رغم تنگناهاي مالي و اعتباري و همه گیری ویروس کرونا، در حد مقدورات گام هاي مؤثري در ارائه خدمات، افزايش سرانه فيزيكي كتابخانه ها، توسعه تجهيزات و افزايش سرانه مطالعه از طريق اجراي برنامه هاي فرهنگي متنوع در فضاي مجازي برداشته شد، اما رسيدن به شرايط ايده آل نياز به تلاش و كوشش بيشتري دارد.
از خداوند بهار آفرين و طراوت بخش سالي سرشار از خير و بركت و معنويت توأم با سلامتي، صحت و سعادت را براي همگان مسألت دارم، بي شك در پرتو عنايات الهي در سال 1400 با برنامه ريزي و پشتكار بيشتر، تلاش می کنیم گام های مؤثرتري در جهت خدمت به اهالی کتاب و کتابخوانی برداریم و موجبات رضايت بيشتر حق تعالي را فراهم نماییم
سمیه حیدری
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام