صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود

1399/2/20 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در دیدار با فرماندار شهرستان ایلام؛ فرمانداری درتخصیص اعتبارات عمرانی نگاه ویژه ای به کتابخانه ها داشته باشد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در دیدار با فرماندار شهرستان ایلام، توجه به مشکلات کتابخانه های عمومی و حمایت از برنامه های های آن ها بویژه در حوزه های فرهنگی را مورد تاکید قرار داد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در دیدار با فرماندار شهرستان ایلام گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی فرهنگی با هدف ارائه خدمات کتابخانه ای به اقشار مختلف مردم، همیشه از نظر بودجه در تنگنا بوده و در زمینه سخت افزاری برای ایجاد زیرساخت های خود با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

حیدری افزود: انتظار می رود فرمانداری شهرستان ایلام ضمن گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی با وجود ظرفیت های مناسب در فرمانداری، در زمینه تامین اعتبارات عمرانی و تملک دارایی ها، نگاه ویژه ای به کتابخانه ها داشته باشد. این مراکز بودجه مستقلی ندارند. در کمیته های برنامه ریزی موارد مصوب می شود،  اما بیشتر مواقع با عدم تخیصص آن ها مواجه می شویم.

وی بیان داشت: کتابخانه مرکزی ایلام که سال ها از احداث آن می گذرد و نزدیک به سه سال است مورد بهره برداری قرار گرفته، در حال حاضر فاقد سالن جلسات بوده و آمفی تئاتر آن تکمیل نشده است و تنها راه حل رفع این نقصان، تخصیص اعتبارات استانی است که امیدواریم محقق شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام یادآور شد: کتابخانه در حال تکمیل محله بانبرز در یک محیط عمومی قرار گرفته که چند پروژه دیگر به صورت همزمان در آنجا در حال احداث هستند که به دلیل انجام عملیات عمرانی آن ها، محوطه بیرونی این محیط به شکلی کارگاهی است و نیاز به محوطه سازی مناسب دارد. این مشکل، عاملی است در جهت عدم امکان افتتاح  و بهره برداری پروژه؛ با توجه به وضعیت زیرساخت های فرهنگی این محله و ضرورت بهره برداری از این کتابخانه با امکانات مختلف از جمله سالن آمفی تئاتر با ظرفیت نزدیک به۱۰۰ نفر، تسریع در رفع موانع موجود قطعاً مورد انتظار است.

در این دیدار، خیرالله گراوند، فرماندار شهرستان ایلام، ضمن تبریک انتصاب مدیرکل جدیدکتابخانه های عمومی استان ایلام، گفت: کتابخانه ها به عنوان مرکزی فرهنگی با فراهم سازی ساز و کارهایی، زمینه حضور مردم به ویژه جوانان را فراهم نموده و این فرهنگ باید وارد جریان زندگی خانواده ها شود. ضمن مبارزه با آسیب های فضای مجازی، باید کتابخانه ها این رسالت مهم را پیش ببرد و این نیاز واقعی جامعه است. البته باید فضاسازی شهری براین مبنا انجام پذیرد.

گراوند خاطرنشان ساخت: در زمینه اعتبارات، نگاه بنده کمک به مراکز فرهنگی است و با وجود انتظارات فراوان دیگر دستگاه ها، سعی داریم تعادل برقرار شود و منابع مالی یک سویه به سمت فعالیت های خاصی حتی با وجود ضرورت آن ها، سوق داده نشود. این حرکتی است در جهت توسعه همه جانبه بخش ها و جزء دغدغه های فرمانداری است.

فرماندار شهرستان ایلام بیان داشت: طی بازدیدی که به همراه یک تیم کارشناسی از کتابخانه ها و پروژه های در حال ساخت شهرستان به عمل خواهیم آورد، ضمن بررسی نیازها و مشکلات آن ها و جمع بندی نهایی در مورد وضعیت موجود، جهت رفع مشکلات آن ها اقدام خواهیم کرد.
بيشتر
 [PageVisit]