صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/2/21 يكشنبه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام؛ جشنواره معنوی و مذهبی کتابخوانی رضوی عامل امید بخشی به جامعه است زینب شیرخانی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام در پیامی به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره معنوی و مذهبی را عامل امید بخشی به جامعه عنوان کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، زینب شیرخانی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری ایلام در پیامی به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره معنوی و مذهبی را عامل امید بخشی به جامعه عنوان کرد. متن این پیام به شرح ذیل است
:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی با تاسی از سیره ائمه معصومین علیهم السلام و حفظ ارزش های اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، هر ساله از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. لذا در این راستا نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بهره گیری از تجربیات پیشین، با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دهمین دوره از جشنواره را در قالب های(نقاشی، پویش کتابخوان مجازی، فعالیت گروهی، داستانک نویسی و چهار گزینه ای) با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به ویژه امام رضا (ع)، شناسایی و معرفی کتاب های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت از طریق تولید و انتشار گسترده این آثار برای رده های سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار می نماید.

وی در ادامه اظهار داشت برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گامی مثبت در اشاعه محتوای فاخر فرهنگی است و به یک گروه سنی خاصی اختصاص ندارد. همچنین خانواده‌ها و علاقه‌مندان گروه‌های مختلف سنی می‌توانند در این ایام با حضور در این جشنواره کتابخوانی، ضمن پر کردن اوقات فراغت، از این فرصت بهترین استفاده را برای ارتقای سطح کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره حضرت امام رضا (ع)، حضرت امام هادی (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) ببرند.

شایان ذکر است مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۹ تعیین شده است. علاقه مندان می توانند جهت شرکت در بخش الکترونیک و دریافت فایل کتاب ها به سایت  WWW.samakpl.ir مراجعه و درصورت بازگشایی کتابخانه های عمومی در بخش مکتوب مسابقه و دریافت امانی کتاب های جشنواره در کتا بخانه های عمومی شهرستان حضور یابند.
بيشتر
 [PageVisit]