صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/2/21 يكشنبه با صدور پیامی انجام گرفت؛ دعوت امام جمعه شهرستان آبدانان از مردم برای حضور در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی حجت الاسلام و المسلمین حسین حاجیلری امام جمعه شهرستان آبدانان طی پیامی، مردم را به حضور در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین حسین حاجیلری امام جمعه شهرستان آبدانان طی پیامی، مردم را به حضور در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند. متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از افتخارات فرهنگی انقلاب اسلامی توجه به موضوع کتاب و مطالعه است و این فرصتی بسیار مناسب برای ترویج مطالعات دینی و اسلامی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در یک اقدام قابل تحسین است که دهمین جشنواره کتابخانه رضوی را طراحی و در حال اجرا دارد.

وقتی می گوییم کتاب و این عنوان زیبا با معارف اهل بیت علیهم السلام تلفیق می شود، نشان از آن دارد که کتاب می تواند موجب ترویج فرهنگ و سیره اهل بیت علیهم السلام  باشد، که امروز بشریت به آن احتیاج فراوانی دارد .
شناسایی و معرفی کتب ناب در خصوص سیره اهل بیت علیهم السلام که امسال  با محوریت مطالعه زندگانی امام هادی (ع) مقرر شده است، می تواند فرصت خوبی را برای آشنایی با این امام همام ایجاد نماید .

به نظر می‌رسد چند ویژگی خوب در این طرح در نظر گرفته شده است. اول: اصل توسعه فرهنگ مطالعه که جای تشکر فراوان دارد. دوم: جهت دادن فرهنگ و محتوای مطالعه به معارف اهل بیت علیهم السلام؛ سوم: تفکیک گروه های اصلی در سه رده ی سنی مختلف؛ چهارم: قالب بندی نوع شرکت در این جشنواره که افراد می توانند به صورت فردی، گروهی و خانوادگی و همچنین در شکل مکتوب و الکترونیکی در این رویداد فرهنگی بنیانی و عمیق شرکت نمایند .

در پایان ضمن دعوت از همه علاقه مندان به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که فرصت آن تا نهم خردادماه امسال زمانبندی شده است،  از دست‌اندرکاران این حرکت پر مغز تشکر می کنم و دعوت می کنم که علاقه مندان جهت کسب آگاهی بیشتر از رئیس محترم اداره کتابخانه های  عمومی شهرستان برادر خوبمان آقای بوستانی و همکاران محترمشان در این اداره ی پرتلاش فرهنگی و موثر و خلاق بهره گیری نمایند .توفیق همگان را در ترویج معارف اهل بیت علیهم السلام از خداوند متعال مسالت دارم .
 
حسین حاجیلری
امام جمعه شهرستان آبدانان
۱۸  اردیبهشت ۱۳۹۹
۱۳ ماه مبارک رمضان، ۱۴۴۱ قمری
بيشتر
 [PageVisit]