صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/2/21 يكشنبه طی پیامی صورت گرفت؛ دعوت امام جمعه شهرستان دره شهر از مردم برای حضور در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی حجت الاسلام و المسلمین قنبربیگی امام جمعه شهرستان دره شهر طی پیامی از مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین قنبربیگی امام جمعه شهرستان دره شهر طی پیامی از مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد در متن این پیام آمده است.
 
بسم الله الرحمن الرحیم
قال امیرالمومنین علی (ع) : (مَنْ تَسَلَّی بِالْکُتُبِ لَمْ تَفُتْهُ سَلْوَةٌ ) هرکس که با کتاب ها آرامش یابد. راحتی و آسایش از او سلب نمی گردد.
                                                                                                                « غررالحکم ص۲۳۳»

آنگاه که خداوند تبارک و تعالی معجزه خود را در قالب کتاب عظیم الشأن قرآن متجلی می سازد، اهمیت کتاب و کتابخوانی بر هیچ مسلمان مؤمنی پوشیده نخواهد بود. دانشمندان و متفکران مسلمان از دیرباز با تالیفات گرانقدر و نشر معارف اسلامی شیفتگان نور و رهروان راستی و رستگاری را از نعمت ارزشمند کتابخوانی بهره مند ساخته اند.

در ادبیات دینی ما نیز همواره توجه ویژه ای به امر مطالعه شده و این فرهنگ تا آن اندازه مورد توجه فرزانگان و تربیت یافتگان مکتب ما واقع شده که علمای ما بالاترین عمل در شب های قدر را مطالعه دانسته اند، مطالعه و تحقیق و تلاش برای افزایش سطح دانش از آموزه های مکتب وحدانی ما است. 

اهتمام نهاد کتابخانه های عمومی کشور به برگزاری پنج دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و استقبال اعضای کتابخانه ها و عموم مردم از نکات قابل توجه این جشنواره  است.
 ضمن قدردانی از متولیان و دست اندرکاران برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، از مردم بصیر و شریف دعوت می کنم در این ماه مبارک که از زیارت مضجع شریف شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) به صورت حضوری محروم هستیم، با مطالعه منابع ارزشمند این جشنواره که متناسب با همه گروه های سنی به صورت مجازی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است، با سیره عملی زندگی اهل بیت علیهم السلام مأنوس شویم و از آن ارواح طیبه جهت برطرف شدن رنج و محنت از جهانیان و به ویژه مسلمانان جهان یاری بخواهیم. 

امیدوارم مشعل پرفروغ کتاب در کشور ایران در جایگاه بایسته و شایسته آن قرار گرفته و ملت عزیز به ویژه نسل جوان در پرتو انوار پرفروغ کتاب و انس با آثار ارزشمند دینی، علمی و اخلاقی در مسیر تعالی کشور و ارتقا جایگاه ایران در جهان گام های بلندی بردارند و از برکات این ماه مبارک بهره مند باشند.

 
شایان ذکر است مهلت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تا تاریخ ۹ خرداد ۱۳۹۹ تعیین شده است. علاقه مندان می توانند جهت شرکت در بخش الکترونیک و دریافت فایل کتاب ها به سایت  WWW.samakpl.ir مراجعه و درصورت بازگشایی کتابخانه های عمومی در بخش مکتوب مسابقه و دریافت امانی کتاب های جشنواره در کتا بخانه های عمومی شهرستان حضور یابند.
بيشتر
 [PageVisit]