صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود

1399/4/16 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی ارکواز ملکشاهی برگزار شد با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان ملکشاهی، آیین کلنگ زنی کتابخانه عمومی ارکواز ملکشاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان ملکشاهی، آیین کلنگ زنی یک باب کتابخانه عمومی، با حمایت بنیاد علوی و شرکت اسکان ایران در شهر ارکواز ملکشاهی برگزار شد.

سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در این مراسم با تقدیر از مسئولین شهرستان ملکشاهی بویژه فرماندار و رئیس بیناد علوی به پاس تلاش های ارزنده، گفت: توسعه زیرساخت های فرهنگی یکی از اولویت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است. بر اساس این سیاست، در استان ایلام تلاش شده است با جلب حمایت فرمانداران و دستگاه های حمایتی مانند بنیاد علوی و برکت، چندین کتابخانه برابر با استاندارد های تعریف شده در نقاط مختلف بویژه مناطق کمتر توسعه یافته تاسیس و به بهره برداری برسند.

وی افزود: با مطالعات انجام گرفته، نیاز مردم شهر ارکواز و مناطق حومه آن به یک باب کتابخانه عمومی دیگر احساس شد که خوشبختانه با حمایت فرماندار، شهرداری و شورای شهر و همچنین با تامین اعتبار آن از سوی بنیاد علوی و شرکت اسکان ایران، این امر محقق شد تا امروز شاهد مراسم کلنگ زنی آن باشیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، همچنین با تقدیر از پیگیری های مستمر اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ملکشاهی، ابراز امیدواری کرد در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات اجرایی این کتابخانه انجام و آماده افتتاح و بهره برداری شود.

همچنین در این مراسم، محمد تاسمه فرماندار شهرستان ملکشاهی، با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای رفع محرومیت های این شهرستان، گفتند: با رایزنی ها و پیگیری های فراوان، شهرستان ملکشاهی به عنوان نمونه جهت رفع محرومیت زدایی، از سوی بنیاد مستضعفعان انقلاب اسلامی انتخاب شد و جهت تحقق اهداف این پروژه مهم برنامه ریزی دقیقی صورت گرفته و براساس برنامه های پیش بینی شده، مراحل اجرایی آن طی خواهد شد.

ایشان اشاره کردند: مردم ملکشاهی شهدای گرانقدری تقدیم نظام و ملت عزیز ایران کرده اند و همه ما به عنوان مسئولین وظیفه داریم با تلاش شبانه روزی جهت خدمت به مردم راه پر افتخار این عزیزان را ادامه دهیم.

تاسمه با اشاره به ابعاد و گستره طرح خدمات رسانی به شهرستان ملکشاهی به عنوان شهرستان نمونه جهت رفع محرومیت، اظهار داشت: توسعه همه جانبه، روح حاکم بر این طرح است و صرفاً به جنبه خاصی توجه نشده است بلکه خوشبختانه بویژه در زمینه های آموزشی و فرهنگی طرح های خوبی دیده شده که اطمینان دارم با اجرای آن ها، شاهد تحولی اساسی در این شهرستان خواهیم بود.

لازم به ذکراست در این مراسم، ابراهیم ناصری رئیس شرکت اسکان ایران در شهرستان ملکشاهی، با اشاره به وضعیت این پروژه گفتند: کتابخانه ارکواز ملکشاهی با مساحت 120 متر مربع در زمینی اهدایی از سوی شهرداری است که با مدیریت درست و منابع مالی پیش بینی شده از سوی بنیاد، با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان تاسیس خواهد شد. همچنین شرکت ورزرد به عنوان پیمانکار این طرح، بازه زمانی 4 ماهه را برای انجام عملیات عمرانی آن پیش بینی کرده است.
بيشتر
 [PageVisit]