صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود


1399/4/28 شنبه در راستای توسعه همکاری های مشترک صورت گرفت؛ دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان های کرمانشاه و ایلام سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام و میثم کلهر مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان های کرمانشاه و ایلام، به منظور استفاده از ظرفیت های مادی و معنوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) جهت توسعه و تجهیز کتابخانه های عمومی استان ایلام با هم دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مدیرکل کتابخانه های عموم استان ایلام در دیدار با میثم کلهر مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان های کرمانشاه و ایلام، با اشاره به حمایت مالی بنیاد برکت در تاسیس 6 باب کتابخانه عمومی در سطح استان، خواستار تداوم این همکاری ها جهت تجهیز این مراکز شد.


حیدری با تاکید بر اینکه دامنه خدمات کتابخانه های عمومی از ارائه صرف خدمات کتابخانه ای فراتر رفته است و عملاً به مراکز فرهنگی با فعالیت های متنوع بویژه در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی تبدیل شده اند، گفت: کتابخانه های عمومی با کمبود منابع مالی مواجه هستند و در قبال فعالیت های گسترده فرهنگی، بودجه آن ها ناچیز بوده که این خود مشکلاتی بر سر راه آن ها قرار داده است. بر این اساس و با توجه به ظرفیت های بنیاد برکت تقاضا داریم تجهیز کتابخانه ها و حمایت مالی از برنامه های فرهنگی آن ها در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: توجه به بخش کودک کتابخانه های عمومی، مقوله ای محوری است و برنامه ریزی های گسترده ای در نهاد کتابخانه های عمومی کشور به این منظور صورت گرفته که در صورت همکاری دیگر دستگاه های دولتی و عمومی، به زودی شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها خواهیم بود.

همچنین در این دیدار، میثم کلهر، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان های کرمانشاه و ایلام گفت: ورود به بحث توسعه فرهنگی کشور از اولویت های این ستاد است و در این زمینه حرکت از ایجاد زیرساخت های فرهنگی آغاز شده که هم اکنون شاهد حمایت مالی در تاسیس کتابخانه های عمومی است. در این زمینه در استان ایلام با همکاری و پیگیری های اداره کل کتابخانه های عمومی، تاکنون در ساخت 6 پروژه کتابخانه ای مشارکت داشته و جهت تعریف پروژه های جدید در مناطق و محلات دیگر آمادگی لازم را داریم.

کلهر همچنین اشاره نمود: در زمینه تجهیز کتابخانه های عمومی بویژه بخش کودک، مشتاقیم از برنامه های فرهنگی با هدف توسعه کتابخوانی و تامین بخشی از منابع کتابخانه ها، حمایت مالی کنیم.
لازم به ذکر است در حاشیه این دیدار، میثم کلهر مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در استان های کرمانشاه و ایلام  ضمن بازدید از کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) شهر ایلام، با اهدای یک دستگاه تلویزیون LED به بخش کودک این کتابخانه، اعلام داشتند در تکمیل تجهیزات منابع این بخش همکاری خواهند نمود.
بيشتر
 [PageVisit]