صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود

1399/4/28 شنبه با حضور مدیرکل محترم کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان در سال جاری، با حضور مدیرکل محترم کتابخانه های عمومی استان و به ریاست امیدعلی سبزی فرماندار شهرستان ایوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایوان در سال جاری، با حضور مدیرکل محترم کتابخانه های عمومی استان و به ریاست امیدعلی سبزی فرماندار شهرستان ایوان برگزار شد.


در این جلسه، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با تقدیر از فرماندار ایوان به پاس تلاش های ارزنده ایشان بویژه در تخصیص اعتبارات لازم برای کتابخانه های عمومی در کمیته برنامه ریزی، گفتند: خوشبختانه ما تعامل خوبی با ادارات کل استان داریم و در جلسات و نشست های مختلف ضرورت توجه ویژه به کتابخانه های عمومی و بحث کتاب و کتابخوانی را یادآور می شویم و حاصل این تعامل انعقاد چندین تفاهم نامه همکاری بوده که بر مبنای آن ها همکاری های گسترده ای با ادارات و سازمان های مختلف برقرار نموده ایم.

 وی اضافه کرد: کتابخانه های روستایی بویژه بخش کودک آن ها به عنوان پایگاه های فرهنگی، نیازمند توجه جدی مسئولین هستند و سعی ما بر این است با استفاده از ظرفیت های محلی بویژه خیرین و فعالان فرهنگی، این مراکز را تقویت نماییم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با اشاره به بهره برداری حداکثری کتابخانه های عمومی از فضای مجازی و بسترهای اینترنتی، اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و جذب حداکثری مردم به کتابخانه ها، اقدامات فرهنگی متنوعی در فضای مجازی از سوی همکاران در بخش های مختلف صورت می گیرد و تازه ترین ها آن ها راه اندازی پویش « اهدای خون اهدای زندگی و اهدای کتاب اهدای دانایی» است که با همکاری سازمان انتقال خون استان راه  اندازی شده است.

در ادامه این جلسه امیدعلی سبزی، فرماندار شهرستان ایوان، ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای توسعه کتابخانه های عمومی و امر کتابخوانی، گفتند: بحث کتاب و کتابخوانی باید در بین مردم نهادینه شود. تحقق این هدف مستلزم مشارکت و همکاری همه جانبه است چرا که یک دستگاه به تنهایی قادر به پیشبردن این مسئولیت مهم نیست. بنابراین ما در مجموعه فرمانداری تلاش می کنیم به سهم خود از این برنامه ها حمایت کنیم.

وی با مهم دانستن فرهنگ اهدای کتاب، بیان داشت: اهدای کتاب از اقدامات مهمی است که در جهت توسعه فرهنگ مطالعه می توان انجام داد. هر چند کتابخانه های عمومی قدم های مثبتی در این زمینه برداشته، با یان حال این مهم نیازمند فرهنگ سازی گسترده تر و تبدیل آن یه یک عادت رفتاری در بین مردم است که خود عاملی اثر گذار در تامین بخشی از نیازهای مردم و کتابخانه های عمومی به کتاب و منابع خواهد بود.

فرماندار شهرستان ایوان، با اعلام آمادگی برای مشارکت در برنامه های کتابخوانی، از ادارات و دستگاه های دولتی و عمومی سطح شهرستان خواستند، با امکانات و ظرفیت های موجود خود در این امر مهم مشارکت نمایند.
بيشتر
 [PageVisit]