صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود1399/5/1 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ وضعیت پروژه کتابخانه عمومی روستای وارگه بررسی شد جلسه مشترک با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی و فرماندار شهرستان چرداول، پیرامون بررسی وضعیت پروژه کتابخانه عمومی روستای وارگه، در محل فرمانداری چرداول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در جلسه سه جانبه مدیرکل کتابخانه های عمومی، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی و فرماندار شهرستان چرداول، وضعیت پروژه کتابخانه عمومی روستای وارگه و جدول زمانبدی اتمام و بهره برداری از این طرح فرهنگی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

در این جلسه، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی کتابخانه های عمومی استان ایلام، گفت: پیگیری مستمر روند ساخت و آماده سازی پروژه کتابخانه روستای وارگه نشان از دغدغه های فرهنگی فرماندار و اهمیت زیر ساخت های فرهنگی نزد ایشان دارد و در برهه های زمانی مختلف شاهد بوده ایم که به همراه سایر مسئولین شهرستان، پیگیر وضعیت کتابخانه های عمومی هستند.

وی افزود: با تمام تلاش های صورت گرفته، روند تکمیل پروژه کتابخانه روستای وارگه، با مشکل روبرو شده و این مساله روند روبه رشد توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان را مختل کرده است. و پاسخ اصولی به تقاضای بخشداران بخش های این شهرستان در خصوص تاسیس کتابخانه، منوط به تکمیل و بهره برداری این کتابخانه  است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با اذعان به وجود مشکلات بودجه و اعتبارات عمرانی شهرستان، خاطرنشان ساخت: جهت تسریع در اتمام این پروژه، با مسئولین بیناد مستضعفان و بنیاد برکت استان، جلساتی برگزار شده است و تلاش می کنیم از ظرفیت های این دستگاه های حمایتی استفاده نماییم.

حیدری با اشاره به مشکلات پیمانکار کتابخانه روستای وارگه جهت ادامه عملیات عمرانی آن، از فرمانداری و مسئولین راه و شهرسازی خواستند، با تعیین تکلیف این موضوع، در قرارداد جدید، زمانبدی دقیق برای اتمام آن همراه با تعهدات لازم مشخص شود و جزئیات جهت تامین تجهیزات طبق برنامه، به اطلاع اداره کل کتابخانه های عمومی استان رسانده شود.

در ادامه این جلسه، الیاس فتاحی، فرماندار شهرستان چرادول، با اشاره به محدودیت اعتبارات شهرستان، گفت: با تفکیک بخش هلیلان و ارتقای آن به شهرستان، براساس قانون بخشی از اعتبارات شهرستان چرداول به شهرستان هلیلان اختصاص پیدا کرد که این موضوع فشار بر اعتبارات ما را مضاعف نموده و می طلبد مسئولین و مدیران استان از بخش ها و سرفصل های دیگر، این نقیصه را جبران نمایند.

وی بیان داشت: با مشکلات اعتباری موجود، ما ملزم هستیم که اولویت بندی دقیقی را در تعریف پروژه های جدید و زمانبدی طرح های در دست اجرا، اعمال نماییم. با در نظر گرفتن ضرورت ها و نیاز ها، اجازه نخواهیم داد بعضی حوزه ها نادیده گرفته شوند و برنامه ریزی لازم جهت اتمام پروژه های فرهنگی با درصد پیشرفت ساخت بالا، از جمله کتابخانه عمومی روستای وارگه، صورت گرفته است.

فرماندار شهرستان چرادول افزود: با توجه به نگاه مثبت فرهنگی بنیاد مستضعفان و زیر مجموعه های آن، با این عزیزان رایزنی های لازم جهت همکاری در اتمام پروژه های فرهنگی به عمل خواهد آمد.

همچنین ذوالفقار دوستی نیا، معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام، گفت: برنامه ما این است که مشکلات اعتباری بر کیفت پروژه ها تاثیر نگذارد و بخشی از این مشکلات را با اوراق خزانه جبران نماییم.

وی با اشاره به مشکلات بوجود آمده برای پیمانکاران پروژه های عمرانی به دلیل افزایش قیمت ها، بیان داشت: در این شرایط خاص، قانون گذار راه هایی را برای برون رفت از مشکلات پیش بینی کرده و این فرصتی برای آن ها است تا بخشی از مسائل خود را برطرف نمایند.

دوستی نیا، با اعلام رشد فیزیکی 40 درصدی پروژه کتابخانه روستای وارگه، خاطرنشان ساخت: در جلسه ای که با پیمانکار آن برگزار شد، طی جلسه آتی ضمن بررسی وضعیت پیش آمده در خصوص پروژه، پیرامون روند ادامه این طرح، تصمیم گیری لازم صورت خواهد گرفت.

لازم به ذکر است جهت بررسی وضعیت کتابخانه در دست ساخت روستای وارگه، سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، ذوالفقار دوستی نیا، معاون راه و شهرسازی استان و الیاس فتاحی فرماندار شهرستان چرداول، به همراه بخشدار بخش مرکزی و کارشناسان مربوطه، طی بازدید میدانی از این پروژه، روند رشد فیزیکی آن و همچنین مشکلات و مسائل بر سر راه آن را مورد بررسی قرار دادند.
بيشتر
 [PageVisit]