صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
لینک الکترونیکی جشنواره رضوی
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/6/22 شنبه مدیرعامل بنیاد علوی مطرح کرد. زیرساخت های فرهنگی در طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان مورد توجه قرار گرفته است محسن منصوری مدیرعامل بنیاد علوی در جلسه ای مشترک با جمعی از مدیران و مسئولین استان ایلام، توجه به زیرساخت های فرهنگی در « طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان » را مدنظر قرار داد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، ضیاء رضایی مشاور استاندار ایلام در امور محرومیت زدایی، موسوی مدیرکل امور روستایی استانداری، سیمه حیدری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، محمد تاسمه و سعید شهبازی فرمانداران شهرستان های ملکشاهی و هلیلان، با محسن منصوری مدیرعامل بنیاد علوی کشور، پیرامون  پروژه ها و زیرساخت های کتابخانه ای در « طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان»، دیدار و گفتگو کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، در این دیدار  با تاکید بر اهمیت توسعه فرهنگی در مناطق محروم گفت: شهرستان ملکشاهی و هلیلان به عنوان مناطق هدف در« طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان » فاقد زیرساخت های استاندارد فرهنگی هستند و این موضوع در حوزه های کتابخوانی ملموس تر است.

وی افزود: با کمک فرمانداران شهرستان های ملکشاهی و هلیلان تلاش هایی در جهت توسعه کتابخانه های عمومی در این دو شهرستان صورت گرفته است اما پاسخگوی نیازهای مردم نیستند. بنابراین ضروت توجه به مقوله فرهنگ در « طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان » به شدت احساس می شود و ما با تهیه طرحی جامع در این زمینه، سعی نموده ایم نیاز های زیرساختی فضای فیزیکی و تجهیزات فرهنگی را برآورد نماییم و در صورت عملیاتی شدن این طرح، تحولی مهمی در محرومیت زدایی فرهنگی این مناطق صورت می پذیرد.

حیدری بیان کرد: با توجه به اینکه در شهرستان هلیلان مردم شهرک توحید و مرکز شهرستان از نعمت کتابخانه محروم هستند، بنا به درخواست عمومی مردم مبنی بر راه اندازی کتابخانه در این شهر به عنوان پایگاه فرهنگی مطالعاتی، برنامه ریزی شده در طبقه فوقانی مسجد صاحب الزمان کتابخانه ای ایجاد شود. لذا از مسئولین بنیاد علوی تقاضا داریم جهت تعمیر و تجهیز آن با اداره کل کتابخانه های استان همکاری نمایند.

در این دیدار محسن  منصوری، مدیرعامل بنیاد علوی با تشریح اهداف فرهنگی « طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان » متذکر شد: هدف از محرومیت زدایی در این طرح صرفاً اقتصادی و توسعه زیرساخت های عمرانی نیست، بلکه به امور فرهنگی توجه ویژه ای شده است و از ایده هایی که ما را در تحقق اهداف این طرح بویژه در زمینه توسعه فرهنگی کمک کند، استقبال می کنیم.

وی در این دیدار از فرمانداران شهرستان های ملکشاهی و هلیلان به عنوان مناطق هدف این طرح خواست، زیرساخت های کتابخانه ای را مورد توجه قرار دهند و در استای پیشبرد اهداف فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در شهرستان های تحت مدیریت خود، تلاش نمایند.

لازم به ذکر است بنیاد علوی یک باب کتابخانه عمومی در شهر ارکواز ملکشاهی در دست ساخت دارد که بر اساس برنامه ریزی انجام شده طی چهار ماه آینده شاهد افتتاح و بهره برداری آن خواهیم بود.
بيشتر
 [PageVisit]