صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/8/14 چهارشنبه به مناسبت سیزده آبان؛ آئین رونمایی از دو اثر مکتوب از دانش آموزان ایلامی برگزار شد آئین معرفی و رونمایی از دو کتاب دانیال کوچولو و کیسه آب اثر محمد حیدری فرد و انار میوه بهشتی اثر زهرا اکبری، در محل اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، آئین رونمایی از دو اثر مکتوب از دانش آموزان ایلامی، سمیه حیدری، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ رضا زینی وند، مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام؛ محمد حیدرفرد، نویسنده و مولف کتاب دانیال کوچولو و کیسه آب و زهرا اکبری مولف کتاب انار میوه بهشتی، به صورت آنلاین در محل اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.
 

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در این مراسم، گفت: دانش آموزان همواره در تحکیم پایه های انقلاب در میدان عمل حضوری فعالانه و تاثیرگذار داشته اند و هر زمان در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی به حضور آن ها نیاز بوده این قشر عزیز در میدان عمل قابلیت های خود را نشان داده اند که 13 آبان نماد عینی این موضوع می باشد.

وی اضافه کرد: نویسندگان نقش مهمی در تامین و فراهم سازی خوراک روح بشر دارند و با نیا سنجی از نیازهای مطالعه ای افراد جامعه و با قلم شیوای خود همواره تاثیرگذار بوده و هستند و کتابخانه های عمومی پویایی و نشاط خود و ارائه خدمات متنوع را مرهون وجود نویسندگان و بویژه نویسندگان حوزه کودک و نوجوانان می دانند و از نویسندگان این حوزه نیز حمایت و دفاع خواهیم کرد.

حیدری با توجه به شرایط جامعه و وجود منحوس کرونا و ایجاد محدودیت هایی برای کتابخانه های عمومی کشور یادآور شد: علیرغم این شرایط و مشکلات حاد کرونا کتابخوانی را در فضای مجازی و با اجرای برنامه های متعدد فرهنگی همچون: معرفی کتاب،نشست کتابخوانی، نقد کتاب، مسابقات متنوع نقاشی، خلاصه نویسی، جشنواره رضوی را ادامه داده ایم و کتابخوانی هیچوقت تعطیل نخواهد شد و تا وجود شرایط عادی این روند را ادامه خواهینم داد و دست یاری به سوی فعالین عرصه های مجازی و اجتماعی دراز و درخوست همکاری برای ترویج و اشاعه هرچه بیشتر و بهتر فرهنگ کتابخوانی در سطوح مختلف جامعه داریم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ایلام خاطر نشان کرد: در این ایام کرونا کتابخانه های عمومی بصورت موقت تعطیل هستند ولی بسترهایی را جهت اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی فراهم کرده ایم و علیرغم تعطیلی کتابخانه های عمومی همکاران و کتابداران در محل کارشان حضور دارند و پاسخگوی نیازهای ارباب رجوع بصورت غیر حضوری هستند.

 
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام نیز در این آئین گفت: حوادث متعدد انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگرفته از مکتب پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار است و تدبیر و دوراندیشی امام خمینی(ره) در نامگذاری سیزده آبانماه بنا بر حوادث مختلف ودر سال های مختلف بیانگر عمق ژرف اندیشی به مکتب والای پیامبر و آل طاهرش می باشد.

زینی وند مقدم افزود: مکتب پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) به ما آموخته است که ظلم کردن، بیدادگری و ستم بر هیچ شخص و حکومتی پذیرفتنی نیست و پرچمدار مبارزه با بیدادگری و ظلم، نبوت و ائمه اطهار سلام الله علیه بوده اند و استکبار ستیزی و ظلم ستیزی ملت ایران برگرفته از همین مکتب بوده که استقلال و عزت کشور ما مرهون همین دستاورد بزرگ می باشد.

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز سیزدهم آبانماه اضافه کرد: با تسخیر این سفارتخانه که مرکز توطئه آمریکا علیه ایران و جهان اسلام بود ریشه ظلم ستیزی آمریکا خشکانده شد و این حادثه نشان داد که ملت ایران ظلم پذیر نیستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام یادآور شد:دشمن دست از توطئه و دسیسه های متعدد خود علیه ایران و اسلام بر نمی دارد و امروز خلف امام خمینی(ره) یعنی رهبری معظم انقلاب اسلامی با بصیرت، آگاهی، شجاعت راه و مسیر امام را به شدت ادامه می دهند  و مخاطبین گام دوم انقلاب همین دانش آموزان و دانشجویان هستند.

زینی وند مقدم با اعلام خوشحالی از حضور دو نویسنده دانش آموز در عرصه کتاب کودک از آمادگی آموزش و پررورش برای حمایت های مادی و معنوی و خرید کتاب های این دو نویسنده برای استفاده دانش آموزان درسطح استان ایلام خبر داد.

 در ادامه محمد حیدری فر  نویسنده کتاب: دانیال کوچولو و کیسه آب و سرکار خانم و زهرا اکبری نویسنده کتاب: انار میوه بهشتی به معرفی کتاب و ارائه خلاصه ای از آن پرداخته و با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و  کتابخانه های عمومی استان ایلام از آثار این دو نویسنده نوجوان رونمایی شد.
 
بيشتر
 [PageVisit]