صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/8/18 یکشنبه با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام برگزار شد

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان ایلام با حضور معروف بسطامی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام؛ سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ رحمت الله قیصوری، رئیس سازمدیریت و برنامه ریزی ایلام و سایر اعضای انجمن در محل سالن جلسات شهید رجایی استانداری برگزار شد.
 

 
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام در این جلسه با اشاره به در پیش بودن هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: این هفته می تواند فرصت مغتنمی برای ارائه برنامه های خلاقانه در موضوع کتابخوانی باشد بنابراین لازم است دستگاههای فرهنگی استان طرحها و پیشنهادات سازنده خود را ارائه و درکارگروه های ویژه مورد بررسی قرار گیرند.

وی ادامه داد: اشاعه فرهنگ کتابخوانی در بین اقشار مختلف جامعه بویژه کودکان و نوجوانان هدف مهمی است که باید برای نیل به آن برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

بسطامی در ادامه از شکل گیری فضای مجازی بعنوان یک پدیده نوظهور و یک رقیب سرسخت برای کتابخوانی و رسانه های مکتوب یاد کرد و گفت: باید با تولید محتوای مناسب و برنامه های متنوع بتوان کتاب و کتابخوانی را همچنان در جامعه رواج و رونق داد و با تولید نرم افزارها و پیام رسانهای تخصصی امر تبادل کتاب و اطلاع رسانی مربوط به آن را در بین مردم تسهیل کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ایلام با اشاره به پروژه های در دست اقدام در حوزه کتابخانه ها گفت: در این شرایط سخت مالی دولت، پیشنهاد می شود اعتبارات حوزه کتابخانه ها محدود در چند پروژه شود که بتوان تا پایان سال مالی به اتمام برسد و ما هم سعی خواهیم کرد که تخصیص این اعتبارات ۱۰۰ درصد باشد.

 

 
در ادامه این جلسه سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام، با ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه قبلی انجمن کتابخانه های استان، گفت: در جلسات شورای شهر ایلام و کمیسیون فرهنگی آن، موضوع نامگذاری یکی از مکانهای عمومی شهر ایلام مطرح شد و با توافق صورت گرفته، بوستان در حال تاسیس مصلای شهر ایلام برای این منظور پیشنهاد گردید.

وی افزود: تکمیل کتابخانه شهید سردار قاسم سلیمانی و مناسب سازی محوطه بیرونی آن در دستور کار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است همچنین تجهیز آن از محل اعتبارات طرح تسهیل گری اجتماعی در مناطق محروم و حاشیه نشین صورت گرفته است.

حیدری اظهار نمود: برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی با سازمان فرهنگی هنری شهرداری ایلام از جمله اقداماتی است که در راستای مصوبه پیشین انجمن کتابخانه های استان صورت گرفته است همچنین توافقات اولیه با صدا و سیمای مرکز استان جهت همکاریهای مشترک در زمینه تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی مرتبط با کتاب بعمل آمده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام در ارتباط با اقدامات بنیاد علوی در کتابخانه های عمومی گفت: کتابخانه عمومی شهر ارکواز ملکشاهی که بوسیله این بنیاد در حال ساخت است در پایان آبان ماه عملیات عمرانی آن به پایان می رسد و در صورت تجهیز در سال جاری به بهره برداری می رسد همچنین مبلغ 300 میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز سایر کتابخانه های این شهرستان و مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای تاسیس یک باب کتابخانه در شهرک توحید شهرستان هلیلان و تجهیز سایر کتابخانه های آن، اختصاص یافته است.

لازم به ذکر است در این جلسه مواردی مانند تکمیل پروژه های در حال ساخت، تسریع در روند آماده سازی سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی ایلام و توسعه زیرساخت های الکترونیکی و ابزارهای فضای مجازی برای استفاده و دسترسی بیشتر مردم به منابع کتابخانه های عمومی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 


بيشتر
 [PageVisit]