صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/9/1 شنبه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام؛ مراسم رونمایی از دو اثر«عشق پایدار» و« آیه های مهربانی» برگزار شد مراسم رونمایی از دو کتاب «عشق پایدار» و« آیه های مهربانی» اثر میترا کمالی فر به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و با همکاری اداره کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان برگزار شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مراسم رونمایی از دو عنوان کتاب اثر میترا کمالی فر با حضور علی فرزین، جانشین بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام و به صورت مجازی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شد.
 

 
علی فرزین، جانشین اداره کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان ایلام در این مراسم گفت: کتاب و کتابخوانی در راس ماموریتهای فرهنگی ما قرار دارد و ارتباط گسترده با ادارات متولی این امور و همچنین ناشر و مولفان استان در راستای تحقق این هدف بوده است.

وی افزود: کتاب ابزار و پیام رسان مهمی برای ماست و حمایت از تالیف و چاپ عناوین متعددی در ارتباط با دفاع مقدس و خاطرات رزمندگان بویژه در حوزه ادبیات داستانی، دلیلی بر این مدعای ما می باشد.

فرزین اظهار داشت: همکاری نویسندگان و مولفین جوان برای گردآوری آثار و روایت خاطرات شفاهی رزمندگان، برای ما سرمایه ارزشمندی است و دو اثری که امروز به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام شاهد رونمایی آنها هستیم جزو آثار خوب و محققانه یک نویسنده بومی جوان در این زمینه می باشد.

 

 
در بخش دیگری از این مراسم میترا کمالی فر، نویسنده دو اثر «عشق پایدار» و« آیه های مهربانی» که در این مراسم رونمایی آنها انچام گرفت، گفت: کتاب «آیه های مهربانی» خاطرات زنان امدادگر و پرستار استان ایلام است که در دوران هشت سال دفاع مقدس با ایثار و از خودگذشتگی مثال زدنی، خدمت نمودند.

وی افزود: کتاب «عشق پایدار» روایت جذاب زندگی غلامحسین جوزیان است که در ابتدای جنگ در شهر مهران ساکن بود و در حین عروسی وی که این شهر مورد تهاجم و اشغال رژیم بعث قرار گرفت، به اسارت درآمد این کتاب ده سال جدایی وی و همسرش را روایت می کند که بعد از آزادی از اسارت دشمن دوباره به هم می رسند.

لازم به ذکر این مراسم که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و با همکاری اداره کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان برگزار شد به دلیل محدویتهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا به صورت غیر حضوری و با مشارکت دوستداران کتاب در بستر نرم افزار اسکای روم صورت گرفت.
بيشتر
 [PageVisit]