صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/9/26 چهارشنبه طی مراسمی؛ استاندار ایلام از کتابداران برتر کتابخانه های عمومی استان تقدیر کرد سه‌شنبه ۲۵ آذر ماه قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام در مراسمی از کتابداران برتر کتابخانه های عمومی استان تجلیل نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مراسم تجلیل از کتابداران برتر کتابخانه های عمومی استان ایلام با حضور قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار ایلام؛ سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سید منصور رجبی، معاون این اداره در محل استانداری برگزار شد.

 
استاندار ایلام در این مراسم با مهم برشمردن رسالت کتابخانه های عمومی، خواستار به روز شدن سیستم کتابخانه‌ها به موازات تحولات صورت گرفته در حوزه اینترنت و فضای مجازی شد و گفت: لازم است این نهاد به سمت ایجاد کتابخانه های دیجیتال و مدرن حرکت کند و البته بایست در این مسیر از ظرفیت بالای فضای مجازی به نفع کتاب و کتابخوانی استفاده کرد.

سلیمانی دشتکی با تقدیر از فعالیت های انجام شده در حوزه کتابخانه های عمومی استان گفت: مدیریت جدید با بهره گیری از خیرین و فعالین این عرصه اقدامات بسیار خوب و شاخصی در این حوزه انجام داده که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به مدرنیزه شدن کتابخوانی در دوران جدید، خاطر نشان کرد: با توجه به سرعت بالای پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین شرایط کرونایی حاکم بر جهان حرکت به سمت فضای مجازی و کتاب های مجازی و دیجیتال غیر قابل انکار است.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که خود شخصا علاقمند به کتاب و کتابخوانی است، گفت: با توجه به تحرک بسیار خوبی که در حوزه کتابخانه ها وجود دارد هر گونه همکاری و مساعدتی لازم باشد در این حوزه انجام خواهیم داد.

وی افزود: یکی از مراکز مهم فرهنگی در هر کشوری کتاب و کتابخوانی است و این یک وظیفه همگانی است که در راستای رشد جایگاه فرهنگ کتابخوانی در جامعه بکوشیم.

 
گفتنی است که در این نشست سمیه حیدری مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان تقدیر نامه علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور را به پاس تلاش ها و زحمات قاسم سلیمانی‌دشتکی در راستای مساعدت و کمک به پویایی هرچه بیشتر انجمن کتابخانه های استان تقدیم استاندار ایلام کرد.

همچنین استاندار ایلام از مریم بیگی، کتابدار کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی لومار به عنوان برگزیده کشوری در حوزه فعالیتهای مجازی و مرضیه فتاحی، ندا روحی و هدی زارعی به نمایندگی از کتابداران برتر استان، تجلیل بعمل آورد.

 
بيشتر
 [PageVisit]