صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اتوماسیون اداری
اخبار
استانداری ایلام
امام خمینی
امور انجمن ها
انجمن خیرین کتابخانه ساز
تصوير ها
جشنواره رضوی
حدیث
خبرگزاری کتاب ایران
دفتر مقام معظم رهبری
شعار سال
فیش حقوقی
کانال تلگرام
کتابخانه ملی
کتابخوان ماه
متون عمومي
مشارکت ها و شهرداری ها
مقام معظم رهبری
مناسبت ها
نهاد کتابخانه های عمومی کشور
وبلاگ کتابخانه های عمومی استان
همایش ملی مهارتهای ارتباطی
ورود
1399/11/25 شنبه همزمان با دهه مبارک فجر؛ نشست کتابخوان مجازی در کتابخانه حاضرمیل دهلران برگزار شد همزمان با دهه مبارک فجر نشست کتابخوان مجازی با ارائه 5 اثر در کتابخانه خیام حاضرمیل دهلران برگزار شد. لید


 
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام ، به همت مسئول کتابخانه خیام حاضرمیل نشست کتابخوان مجازی با حضور اعضای کتابخانه و با ارائه کتابهای جوانان درباری  و آرمان شهر،  زمانی برای خدا، نشاط و شادی در اندیشه و سیره حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه)" ، صدای پای بهار و آبی تر از آبی  برگزار گردید.
 
معرفی و خلاصه ای از آثار ارائه شده:

 
 کتاب "جوانان درباری  و آرمان شهر" نوشته  سید حمید روحانی/نشر بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی / ارئه دهنده  عاطفه عسکری
 این کتاب روایت تاریخی و شیرین  یکی از مبارزان و مجاهدان  حکومت اسلامی است  به نام بهمن حجت کاشانی  که همراه همسرش کاترین عدل  ازدرون دربار شاهنشاهی  و پادگان  نظامی  به پیام انقلابی امام  لبیک گفتند و با چشم پوشی از مادیات  و زرق و برق درباری  به سوی برپایی  و ساختن آرمان شهر  حکومت اسلامی حرکت کردند.   این حرکت و مجاهدت نشان از آن دارد که نهضت اسلامی امام (ره) علاوه بر این‌ که بر دل و جان مردم ایران نشسته است، تا عمق ذهن و جان برخی از اهالی کاخ ستمگران رسوخ و رخنه کند و ندای ملکوتی ایشان بر جان بیدار دلانی که هنوز از لذات و جذبه‌های کاخ و کاخ‌نشینی سرمست  نشده‌اند را به سوی نور و روشنایی بکشاند و از آنان درباریانی انقلابی و مسلمان بسازد. در این اثر تاریخی اتفاقات و تحولات روحی برخی از وابستگان دربار پهلوی و سعی و کوشش آنها برای تحقق انقلاب و برپایی حکومت اسلامی مهم‌ترین محور کتاب است.

کتاب : " زمانی برای خدا" نوشته غلامرضا شریعتی مهر/ نشر بوستان کتاب قم / ارئه دهنده مژگان والی زاده
این کتاب مروری بر زندگانی و سیره عملی، خانوادگی و فردی امام خمینی با استناد به خاطراتی نقل شده از زندگی ایشان است در این نوشتار ضمن انعکاس بخش‌هایی از زندگی امام خمینی، به تبیین سبک زندگی اسلامی با توجه به رفتار و گفتار ایشان پرداخته شده و ابعادی از اخلاق، رفتار با اعضای خانواده، رعایت حقوق مردم، اهمیت دادن به علم و دانش، شیوه تحصیل و تدریس، منش‌های رفتاری ایشان با طلاب و روحانیون، سیره ایشان در راه کسب اجتهاد و فقاهت و نیز رفتارهای ایشان در زمینه مسایل سیاسی و اجتماعی به تصویر کشیده شده است. نویسنده در قالب نقل خاطراتی از نزدیکان ایشان، به جنبه‌هایی از معنویت و عرفان، زهد پارسایی، شجاعت و جدیت در مسایل سیاسی، اخلاص و ایثار برای پیشبرد اهداف دین اسلام، نظم و انضباط در امور مختلف زندگی و مبارزه با انواع سختی‌ها و ناملایمات اشاره نموده و زندگی ایشان را سرمشقی برای الگو گرفتن در سبک زندگی اسلامی معرفی نموده و او را شخصیتی همه‌جانبه توصیف کرده است.

 
کتاب : " نشاط و شادی در اندیشه و سیره حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه)" نوشته  سید مصطفی علوی/نشر موسسه چاپ و نشر عروج / ارئه دهنده حمدیه احمدی
اين کتاب  مشتمل بر شش فصل معناشناسی نشاط، نشاط در مبانی عرفانی، عواطف خوشايند و عواطف ناخوشايند امام خمينی(ره)، نشاط در آموزه‌های عملی امام خمينی(ره)، نشاط‌بخشی در دوران دفاع مقدس و آسيب‌شناسی نشاط و شادی در كلام امام خمينی(ره) است كه در ۱۶۷ صفحه تدوين شده و بخش زيادی از آن را خاطرات گوناگونی از برهه‌های مختلف زندگی امام ايشان كه جايگاه نشاط و شادی را در زندگی ايشان نشان می‌دهد، تشكيل داده است مؤلف در اين اثر ابتدا به بررسی و تبيين ديدگاه‌های متعدد، درباره نشاط و سرور پرداخته و پس از آن با عنايت به شاخص‌های نشاط و بهجت و سرور و مصاديق آن، سيره نظری و عملی امام خمينی(ره) را مورد بررسی قرار داده است.

کتاب:" صدای پای بهار نوشته علی اصغر جعفریان و جمعی از دیگران... "/ نشر پنجره/ ارئه دهنده مریم کاکه
کتاب"صدای پای بهار"، اولین شماره از مجموعه قصه‌های زندگی امام خمینی است که طی آن، گوشه‌هایی از زندگی امام از تولد تا پیروزی انقلاب در قالب داستان بازآفرینی شده است. در این داستان‌ها که با طرح‌های سیاه و سپید همراه است افزون بر انعکاس ویژگی‌ها و خصایل اخلاقی امام، برخی از مبارزات ایشان از جمله تبعید، هجرت به پاریس و سرانجام بازگشت به ایران و پیروزی انقلاب بازگو شده است.

کتاب : "آبی تر از آبی نوشته علی اصغر جعفریان و جمعی از دیگران.... "/ نشر پنجره / ارئه دهنده صدیقه احمدی
 در کتاب آبی تر از آبی گوشه هایی از زندگی امام خمینی(س)، در قالب داستان بازآفرینی شده است. این داستان که با طرح های سیاه و سپید همراه است به شرح زندگی امام از پیروزی انقلاب تا رحلت اختصاص دارد و  به بیان حقایق  و مشکلاتی که امام  در آن دوران  با آنها روبرو می شدند را بیان می کند.
بيشتر
 [PageVisit]